Gniazda hermetyczne natynkowe

( ilość produktów: 55 )

Montując instalacje elektryczne, należy zapobiec kontaktowi prądu z wilgocią i pyłem. Jednym z akcesoriów, które zabezpieczy kontakt przed zalaniem, jest gniazdo hermetyczne natynkowe. Produkty w tym wariancie przeznaczone są do montażu na powierzchni tynków czy płytek ceramicznych. Wyposażone są w klapkę zabezpieczającą przed bezpośrednim dostępem do gniazda i chroniącym przed zalaniem. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi uszczelka wewnątrz obudowy.

Gniazdo hermetyczne natynkowe stosuje się głównie w pomieszczeniach mokrych, czyli kuchniach, łazienkach czy toaletach. Wykorzystywane jest także w pomieszczeniach, gdzie występuje spore zapylenie. Dlatego nowoczesne gniazda natynkowe można spotkać w warsztatach rzemieślniczych, zakładach produkcyjnych czy w garażach. Zabezpieczenie przed bezpośrednim dostępem do kontaktu sprawia, że takie akcesoria chętnie montowane są w szkołach, przedszkolach czy pokojach dziecięcych.

Jak wybrać gniazdka natynkowe?

Sięgając po gniazdo hermetyczne natynkowe, warto wziąć pod uwagę aspekty techniczne. Odpowiedni produkt musi dysponować poziomem ochrony przeciwpyłowej i przeciwwilgociowej odpowiedniej do warunków jego stosowania. Warto też przeanalizować zapotrzebowanie i zdecydować się na konkretną ilość gniazd. W ofercie sklepu Skonieczni24 można znaleźć wiele gniazd pojedynczych. W kuchniach i łazienkach na powierzchni płytek lepiej zamontować gniazdo podwójne hermetyczne natynkowe. Z kolei w zakładach przetwórczych, myjniach czy innych strefach korzystających jednocześnie z wielu urządzeń, stosuje się nawet gniazda potrójne.

Kolejnym kryterium wyboru produktów będzie estetyka. W tej grupie znajdują się nowoczesne gniazda natynkowe, które będą pasowały do najmodniejszych aranżacji. Można wybrać klasyczne gniazda w kolorze białym lub kremowym, a we wnętrzach rustykalnych sprawdzą się akcesoria brązowe. W minimalistycznych aranżacjach można zastosować gniazdo hermetyczne natynkowe czarne. Do wyboru pozostaje także charakter klapki, która może być nieprzezroczysta lub częściowo transparentna.

Marka
Przedziały cenowe
Kolor
Klasa szczelności
Seria
Cena
-
pixel