Gniazda niehermetyczne natynkowe

( ilość produktów: 11 )

Mocowanie przewodów prowadzących do gniazda nie zawsze może być prowadzone w ścianie. Gniazdo niehermetyczne natynkowe rozwiązuje ten problem, ponieważ mechanizm zasilania znajduje się w puszce na wierzchu ściany. Gniazda natynkowe można zamocować do powierzchni tynkowanych, na płytki ceramiczne czy powierzchnie przegród stalowych. Szczególne zainteresowanie tymi produktami powinni przejawiać mieszkańcy budynków z wielkiej płyty, gdzie nie ma możliwości wykonania otworu na puszkę wewnątrz ściany.

W tej grupie znajdują się gniazda niehermetyczne, czyli otwarte. Brak w nich zabezpieczenia w postaci klapki, która chroniłaby bezpośredniego dostępu do kontaktu. Taka konstrukcja pozwala na szybsze podłączenie urządzeń i uruchomienie przepływu prądu. Dodatkowo gniazdo niehermetyczne natynkowe ma standardowe zabezpieczenia przeciwpyłowe, które pozwalają na zastosowanie go niemal we wszystkich pomieszczeniach. Można umieścić gniazdo w pokojach mieszkalnych, salonach i sypialniach, a także wszystkich obiektach biurowych.

Gniazdka niehermetyczne natynkowe - czym się kierować przy wyborze?

Gniazdo niehermetyczne natynkowe ma być odpowiedzią na konkretne warunki techniczne w budynku. Dlatego jego wybór zawsze powinien być podyktowany zapotrzebowaniem. Sięgając po właściwy produkt, warto wybrać ilość kontaktów w ramach konstrukcji. W tej grupie znajdują się gniazda pojedyncze, podwójne, a nawet potrójne. Mogą one być ulokowane w pionie lub poziomie, co także wpłynie na funkcjonalność konstrukcji. Gniazda natynkowe mogą być wyposażone w uziemienie, a w niektórych wariantach stosuje się przesłony torów elektrycznych.

Kolejnym kryterium wyboru jest estetyka gniazda natynkowego. Dotychczas takie akcesoria stosowane były głównie w pomieszczeniach, które nie wymagały wysokiej estetyki lub nie było innej możliwości technicznej. Jednak wraz z nadejściem mody na styl industrialny gniazda natynkowe wykorzystywane są powszechnie do urządzania wnętrz. Można zatem wybrać kolorystykę oraz styl gniazd i zestawić je z wyglądem innych produktów dekoracyjnych.

Kolor
Cena
-
pixel