Gniazda podtynkowe hermetyczne

( ilość produktów: 53 )

Przewody elektryczne muszą być zabezpieczone przed bezpośrednim działaniem wody. Dlatego w wielu pomieszczeniach zaleca się stosowanie kontaktów z klapkami zabezpieczającymi. Gniazda podtynkowe hermetyczne, nazywane też bryzgoszczelnymi montuje się do puszek umieszczonych w ścianach pod powierzchnią tynku. Dzięki temu w minimalnym stopniu wystają poza lico ściany.

Z uwagi na swoją budowę, gniazda elektryczne podtynkowe hermetyczne znajdują zastosowanie w pomieszczeniach, gdzie występuje więcej zagrożeń. Najczęściej tego typu konstrukcje trafiają do kuchni i łazienek, gdzie może dojść do zalania lub zachlapania gniazda. Można umieścić je w obiektach, gdzie występuje duże zapylenie. Należą do nich warsztaty rzemieślnicze, garaże czy nawet pomieszczenia piwniczne. Ponadto, gniazda podtynkowe hermetyczne będą świetnym sposobem na wykończenie instalacji w miejscach stałego przebywania dzieci. Podniosą poziom bezpieczeństwa w pokoju dziecka, a także w szkołach, przedszkolach czy na salach gimnastycznych.

Dobierz odpowiednie hermetyczne gniazdka podtynkowe

Różnorodne gniazda podtynkowe hermetyczne w wielu wariantach zebrane w tej grupie mogą utrudnić wybór odpowiedniego. Decyzję warto zatem podjąć po ocenie warunków technicznych i zapotrzebowania, a także analizując wygląd produktów. Najważniejszym parametrem jest poziom klasy ochrony IP i dobór jego wartości do warunków panujących w pomieszczeniu. Warto zastanowić się też na ilością kontaktów. Najczęściej stosuje się akcesoria pojedyncze, choć można spotkać także gniazda hermetyczne podtynkowe podwójne.

Jeśli zdecydujemy się już na produkty spełniające warunki techniczne, pora przejść do ich estetyki. Najważniejszą cechą jest kolor produktu i jego wpływ na wygląd całego pomieszczenia. W większości pokoi utrzymanych w neutralnych barwach przydadzą się uniwersalne gniazda hermetyczne podtynkowe białe lub kremowe. Można sięgnąć także po gniazda w modnych kolorach srebrnym i czarnym. Ponadto stylistyka konstrukcji jest różna i wygląd gniazda można zestawić z innymi akcesoriami elektrycznymi w pomieszczeniu.

Marka
Kolor
Klasa szczelności
Seria
Montaż
Cena
-
pixel