Łączniki elektryczne

( ilość produktów: 543 )

Estetyczne i funkcjonalne łączniki elektryczne

Akcesoria elektryczne stanowią elementy zakończenia sieci i pozwalają na komfortowe korzystanie z prądu. Jednym z popularnych akcesoriów są łączniki elektryczne. To wszelkiego rodzaju akcesoria wyposażone w pojedynczy lub podwójny klawisz włącznikowy. Schowany pod nim mechanizm stykowy pozwala na zatrzymanie lub uwolnienie przepływu prądu sieciowego. Dzięki temu zasilanie dociera do konkretnych akcesoriów. Włączniki elektryczne najczęściej kojarzone są z dzwonkami przed drzwiami wejściowymi lub oświetleniem.

Wybieraj spośród wielu kolekcji włączników elektrycznych

Choć łączniki elektryczne pełnią bardzo podobne funkcje, ich wybór jest bardzo duży. Jeż sam typ konstrukcji można podzielić na łączniki podtynkowe i nadtynkowe. Te pierwsze charakteryzują się puszką z mechanizmem zamontowaną wewnątrz ściany, z kolei w łącznikach natynkowych jest ona umieszczona na jej powierzchni. Wybór konkretnego produktu zależy od warunków technicznych obiektu.

Miejsce mocowania łączników elektrycznych w pewnym sensie wskazuje wybór konkretnego modelu. Poszczególne akcesoria różnią się nie tylko ilością klawiszy, ich wielkością i kolorem, ale także symbolem naniesionym na powierzchni. Dzięki nim łatwo można odróżnić umieszczone obok siebie łączniki schodowe od dzwonka. Poza płaskimi klawiszami można sięgnąć także po kontakty okrągłe, a nawet włączniki w zestawie z gniazdem elektrycznym umieszczonym obok w osi pionowej lub poziomej.

Marka
Przedziały cenowe
Kolor
Klasa szczelności
Seria
Montaż
Cena
-
pixel