Programatory domowe

( ilość produktów: 3 )

Włączanie i wyłączanie niektórych urządzeń może być problematyczne zwłaszcza w czasie naszej nieobecności w domu. Żeby uniknąć konieczności włączania sprzętu w wyznaczonym terminie, można to zadanie powierzyć nowoczesnym urządzeniom. Programatory domowe to akcesoria elektryczne, które są odpowiedzialne za włączanie i wyłączanie oświetlenia, urządzeń AGD i RTV czy pomp grzewczych. Są to elementy, które kwalifikuje się do automatyki domowej. Mogą być stosowane nie tylko w mieszkaniach, ale także biurach czy obiektach przemysłowych.

Programator czasowy można porównać do timera, z którym ma wiele wspólnych cech. Umieszczany jest z reguły w gniazdku elektrycznym, do którego podłączony zostaje przewód napięcia. Użytkownik programuje godzinę włączenia i wyłączenia urządzenia, a programator odcina dopływ prądu, lub pozwala na jego przepływ. Programatory domowe można ustawić też na działanie cykliczne, czyli programuje się okres działania wybranego sprzętu, a następnie przerwy w dostarczaniu energii. Taki cykl sprawdza się głównie w akwarystyce lub systemach ogrzewania.

Programatory czasowe i sterowniki

W sklepie Skonieczni 24.pl znajdują się programatory domowe w kilku wariantach. Urządzenia różnią się między sobą głównie sposobem programowania. Najpopularniejsze są programatory elektroniczne, które wyposażono w ekran cyfrowy i wyświetlacz. Zaprogramowanie czasowego wyłączenia jest więc bardzo łatwe i intuicyjne. Drugim wariantem są programatory mechaniczne. W przypadku tych urządzeń programowanie odbywa się za pomocą pokrętła mechanicznego.

Sięgając po programatory do gniazdka, można wybrać także urządzenia różniące się czasem cyklu pracy. Tu w zależności od miejsca i charakteru sieci można wybrać programatory dzienne oraz tygodniowe. Każdy z nich sprawdzi się w innych warunkach i przy urządzeniach odgrywających w domu inne role. Nie można zapomnieć także o dodatkowych funkcjach, jakie mogą mieć programatory czasowe. Urządzenia mogą dodatkowo dokonywać pomiarów temperatury, co sprawdza się przy urządzeniach obsługujących systemy wentylacji czy ogrzewania.

Marka
pixel