Wyłączniki nadprądowe

( ilość produktów: 48 )

Prawidłowe przygotowanie instalacji elektrycznej to kluczowa kwestia w bezpiecznym i trwałym doprowadzeniu prądu do określonego pomieszczenia. Przy projektowaniu układu należy wziąć pod uwagę między innymi liczbę obwodów, jaką chcemy poprowadzić i odpowiednie zabezpieczenie ich np. przed zwarciem czy przeciążeniem. Dostępne u nas wyłączniki nadprądowe umożliwiają pełną kontrolę nad pracą instalacji i wszechstronne użytkowanie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.

Zabezpieczające wyłączniki nadprądowe – zabezpiecz swoją instalację z asortymentem skonieczni24.pl

Wyłącznik instalacyjny jest kluczowym elementem przygotowania prawidłowego schematu instalacji elektrycznej. To istotna część, która zabezpiecza urządzenia elektryczne i elektroniczne, pozwalając użytkownikowi m.in. na swobodne włączanie i wyłączanie zasilania.

Czym są wyłączniki nadprądowe i kiedy się je wykorzystuje?

Wyłączniki nadprądowe mają proste zadanie. Chronią one instalację elektryczną przed przeciążeniem, zwarciem czy innymi nieprawidłowościami. W praktyce działa jak swego rodzaju bezpiecznik nadprądowy wielorazowy. W przeciwieństwie do bezpieczników jednorazowych starego typu, w przypadku nieprawidłowości odcina dopływ energii elektrycznej do danego obwodu i umożliwia ponowne uruchomienie zasilania po rozwiązaniu problemów.

Wyłączniki nadmiarowoprądowe stosuje się w każdej instalacji, która może być narażona na wzrost prądu w sieci lub gniazdkach i nadmiarowe obciążenie całego schematu. W praktyce tego typu wyłącznik nadprądowy powinien być wykorzystywany we wszystkich typach instalacji, szczególnie w pomieszczeniach użytkowych jak mieszkania czy biura.

Wyłączniki instalacyjne nadmiarowo-prądowe

Wyłączniki instalacyjne dzielą się na kilka typów oznaczonych literami A, B, C, D, K, Z. Różnią się tolerancją na przekroczenie prądu znamionowego. Przypadkowo wyłącznik nadmiarowo prądowy K wytrzymuje obciążenie o 8 do 12 razy większe niż to, które prowadzone jest w przewodach standardowo. Pozwala to na wykorzystanie urządzeń o większej mocy i obciążeniu.

Wyłączniki nadprądowe trzeba więc dostosować do swoich potrzeb i wybrać je tak, aby z jednej strony pozwolić na pełną pracę instalacji, a z drugiej – ograniczyć ryzyko trwałego uszkodzenia przewodów lub przeciążenia (skutkującego niekiedy nawet pożarem!).

Jakiego rodzaju wyłączniki instalacyjne znajdziesz w naszym asortymencie?

W asortymencie skonieczni24.pl znajdziesz różnego rodzaju wyłączniki nadprądowe. Posiadamy np. wyłącznik nadprądowy eska na 16A, 20A czy 25A, dostosowany do pracy przy jednym, dwóch lub trzech obwodach. Każdy wyłącznik nadmiarowo-prądowy z naszego asortymentu spełnia wszystkie wymagania profesjonalnych instalacji elektrycznych, pasuje do standardowych szyn i sprawdza się w warunkach domowych czy przemysłowych. To rozwiązanie idealne dla wymagających użytkowników, którzy chcą w pełni zabezpieczyć prawidłową pracę systemu przewodzenia energii elektrycznej.

Marka
Cena
-
pixel