Wyłączniki silnikowe

( ilość produktów: 23 )

Silnik elektryczny to element, który pracuje pod sporym obciążeniem, wykorzystując do działania intensywnie przepływającą energię elektryczną. Jednostka napędowa wymaga z tego względu skutecznej ochrony, którą dają wyłączniki silnikowe. Czym jest takie urządzenie i dlaczego szukając go, powinieneś skorzystać z naszej oferty? Zobacz sam.

Wyłączniki silnikowe do wszechstronnego zastosowania – bezpieczeństwo i jakość działania

Jednostki napędowe o elektrycznym źródle energii narażone są na zbyt duże obciążenie, zwarcie czy skoki napięcia. Każda taka sytuacja może doprowadzić do uszkodzenia silnika (niekiedy w nieodwracalny sposób). Z tego powodu montuje się w nich wyłączniki silnikowe.

Czym są i jaką rolę pełnią wyłączniki silnikowe?

Wyłączniki silnikowe to elementy działające jak bezpieczniki ze specjalnym systemem włączania i wyłączania obwodów. Służą do rozdzielania, zabezpieczania i łączenia obwodów zasilanych jednostką napędową. Chronią silnik przed zablokowanym rozruchem (co może doprowadzić do spalenia mechanizmu), utratą fazy w przypadku zasilania energią trójfazową (400V, tzw. siła) lub innego rodzaju zwarciem.

Termin (inna nazwa wyłącznika silnikowego) chroni jednostkę napędową i pomaga kontrolować jej parametry pracy. Jest obowiązkowym wyposażeniem systemów, które pracują pod dużym obciążeniem.

W jaki sposób należy odpowiednio ustawić wyłącznik silnikowy?

Aby wyłącznik silnikowy pełnił swoją rolę, należy go koniecznie odpowiednio ustawić. W jaki sposób trzeba to zrobić? Przede wszystkim kluczowy jest odpowiedni wybór urządzenia kontrolującego. Połowa jego zakresu pracy powinna obejmować pełną wydajność jednostki napędowej. W ten sposób ochrona będzie kompleksowa.

Podczas pracy wyłączniki silnikowe muszą być ustawione dokładnie na zakres pracy silnika. To ważne, bo mniejszy zakres ogranicza wydajność jednostki napędowej, a większy może doprowadzić do jego spalenia. Parametry silnika można sprawdzić przy pomocy urządzeń mierniczych lub sprawdzając je w specyfikacji producenta.

Wyłącznik silnikowy - zabezpieczenie silnika

Dostępne w naszym asortymencie wyłączniki silnikowe służą jako skuteczne zabezpieczenia silnikowe do jednostek o różnych parametrach. Posiadamy wszechstronny wybór tych elementów, które na pewno pomogą Ci ochronić całe urządzenie przed przeciążeniem, zwarciem czy spadkami i nagłymi wzrostami napięcia.

W naszej ofercie posiadamy wyłączniki silnikowe osiągające możliwość pracy dochodzącą do 7,5 kW, chroniące urządzenia od nawet 0,01A. Elementy te są dokładnie sprawdzone, przetestowane i na pewno będą skutecznie pracować w systemie zasilania energią elektryczną. Na potwierdzenie tych słów otrzymasz gwarancję na nasze części.

Jeżeli chciałbyś poradzić się w kwestii wyboru wyłączników silnikowych – serdecznie zapraszamy do kontaktu. Wsłuchując się w Twoje potrzeby, możemy wskazać Ci najlepsze rozwiązania, które w wydajny, skuteczny i bezpieczny sposób spełnią wszystkie oczekiwania w pracy. Jesteśmy dla Ciebie!

Marka
Seria
Cena
-
pixel