Wyłączniki krańcowe

( ilość produktów: 7 )

Współczesne instalacje elektryczne pracujące w budynkach mieszkalnych, usługowych czy przemysłowych, bazują nie tylko na trwałości, wytrzymałości i jakości, ale też procesie automatyzacji. Dzięki temu zastosowania i komfort korzystania z systemów doprowadzenia prądu znacznie się zwiększa. Jednym z elementów wpływających na prawidłową pracę automatycznej instalacji elektrycznej są wyłączniki krańcowe. Co warto o nich wiedzieć? Jakie elementy znajdziesz w naszym asortymencie?

Wyłączniki krańcowe z oferty skonieczni24.pl – najwyższa jakość i bezpieczeństwo

Już na wstępie zaznaczymy, że dostępne u nas wyłączniki krańcowe to najwyższa jakość, gwarantowana przez nas i producentów. Z tego względu możesz być pewien, że poprawnie dobrany i zainstalowany element wywiąże się ze swojej roli, dając Ci pełne bezpieczeństwo i efektywność w trakcie działania.

Czym są wyłączniki krańcowe i gdzie się je stosuje?

Wyłączniki krańcowe to czujniki i przełączniki mechaniczne w jednym, które umożliwiają zmianę przełączeń w obwodach elektrycznych. Są niewielkie i nie wpływają na walory rozmiarowe instalacji elektrycznej, natomiast pozytywnie wpływają na jej kwestie typowo użytkowe.

Elementy te najczęściej spotykane są w instalacjach przemysłowych czy prostych systemach energetycznych w budynkach mieszkalnych i użytkowych. To bardzo ważna część tzw. automatyki przemysłowej. Krańcówki spotykane są wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko zaplątania przewodów, konieczne jest kontrolowanie funkcjonowania systemu instalacji, a także gdy przewody narażone są na uszkodzenie. Krańcówka elektryczna to również świetna alternatywa dla kładzenia drogiej i nowej instalacji w budynkach starszego typu.

Zasada działania wyłącznika krańcowego

Na czym polega zasada funkcjonowania krańcowych wyłączników? Oparta jest na specjalnych mechanizmie przełączania położenia styku ruchomego w elektromechaniczny sposób. Proces ten następuje wtedy, gdy dochodzi do kontaktu części zewnętrznej z częścią wykonawczą. Ta zaczyna naciskać na dźwignię styku wyłącznika i proces ten staje się efektywny.

Wyłączniki krańcowe dostępne są w wariantach optycznych i stykowych. Zasada ich funkcjonowania jest prosta, ale działanie niezwykle istotne dla bezpieczeństwa i sprawnego funkcjonowania instalacji.

Jakiego rodzaju wyłączniki krańcowe znajdziesz w naszym asortymencie?

Posiadamy różnego rodzaju wyłączniki krańcowe, które sprawdzą się w wielu typach instalacji elektrycznych. Każda krańcówka z rolką i inne elementy spełniają określone normy bezpieczeństwa i jakości, dzięki czemu ich użytkowanie nie grozi uszkodzeniem instalacji, urządzeń elektrycznych czy nie jest zagrożeniem dla zdrowia i życia użytkowników.

Mamy wyłączniki krańcowe o różnych parametrach, od 2A do nawet 10A, charakteryzujące się zróżnicowanymi możliwościami. Z pewnością znajdziesz element, który w pełni sprawdzi się w określonych zadaniach. Jeżeli potrzebujesz pomocy w kwestii wyboru odpowiednich elementów – zachęcamy do kontaktu. Na pewno pomożemy.

Klasa szczelności
Cena
-
pixel