Wyłączniki różnicowoprądowe

( ilość produktów: 14 )

Wyłączniki różnicowoprądowe różnego rodzaju – postaw na sprawdzone produkty

Każda instalacja elektryczna wymaga zabezpieczenia na wypadek przepięć. Te mogą skutkować uszkodzeniem sprzętu, ale niekiedy także groźnym w skutkach pożarem. Do pełnej ochrony stosuje się więc bezpieczniki i wyłączniki różnicowoprądowe. Jeżeli poszukujesz tego typu rozwiązań, postaw na elementy z naszej oferty.

Zanim jednak wybierzesz odpowiedni wyłącznik różnicowoprądowy (z członem nadprądowym 3-fazowy lub inny), sprawdź, za co dokładnie odpowiadają te części.

Czym są wyłączniki różnicowoprądowe?

Wyłączniki różnicowoprądowe (znane też jako różnicówka) to elementy ochronne, stosowane w sieciach elektrycznych w domu lub mieszkaniach (a także biurach i podobnych miejscach). Wykrywają one nierówności w prądzie i natychmiast wyłączają dostarczenie energii elektrycznej do dalszej części sieci.

Głównym zadaniem wyłączników jest ochrona przed przepięciami, pożarami i skutkiem nieprawidłowego funkcjonowania instalacji elektrycznej.

Jak dobrać wyłącznik różnicowoprądowy?

Jeżeli wybierasz odpowiedni wyłącznik różnicowoprądowy, to musisz sprawdzić parametr napięcia czy obciążenia instalacji elektrycznej. Ważne jest też to, czy w instalacji będzie płynął prąd jedno czy trójfazowy. Wyłącznik różnicowoprądowy z członem nadprądowym 3-fazowy sprawdzi się w obsłudze tzw. siły, a standardowy wyłącznik silnikowy 1- fazowy może działać np. w domu.

Dlaczego warto zainwestować w nasze wyłączniki różnicowoprądowe?

Posiadamy wysokiej klasy wyłączniki różnicowoprądowe do szerokiego spektrum zastosowań, które skutecznie zabezpieczą Twój dobytek przed nieprawidłową pracą instalacji elektrycznej. W naszej ofercie znajdziesz m.in. wyłącznik różnicowoprądowy selektywny, który pozwoli w pełni kontrolować właściwości energii elektrycznej.

Jeżeli masz wątpliwości lub pytania dotyczące dostępnych u nas wyłączników lub innych elementów wyposażenia elektrycznego – skontaktuj się z naszymi pracownikami. Mamy ogromne doświadczenie na rynku akcesoriów elektrycznych i z pewnością rozwiążemy wszystkie Twoje wątpliwości.

Marka
Cena
-
pixel