Domofony domowe

( ilość produktów: 8 )

Bezpieczeństwo budynków mieszkalnych czy przedsiębiorstw często poprawia zamontowanie domofonów domowych. Urządzenia służą do komunikacji głosowej pomiędzy dzwonkiem na zewnątrz budynku i unifonem wewnątrz. Często zintegrowane są dodatkowo z zamkiem magnetycznym zamontowanym przy bramce. Dzięki temu po komunikacji głosowej to mieszkaniec decyduje, czy zezwolić na wejście wybranej osobie. Domofony domowe stanowią część wyposażenia mieszkania, dlatego podczas wyboru warto zwrócić uwagę także na ich wygląd. Wysokiej jakości domofony Eura dostępne w sklepie Skonieczni 24 zaskakują nie tylko funkcjonalnością, ale także estetyką. W większości przypadków domofon jednorodzinny jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych, dzięki czemu łatwiej jest dopasować go do wystroju wnętrza.

Domofony jednorodzinne i wielorodzinne - ze słuchawką i bez

Różne zapotrzebowanie i warunki panujące w domach sprawiają, że także domofony mają różną budowę. Wybierając odpowiednie domofony domowe, należy kierować się przede wszystkim warunkami technicznymi w domach. Tylko dobrze dopasowane urządzenie pozwoli na komfortowe użytkowanie.

Standardem w budownictwie wielorodzinnym i większości obiektów użytkowych są domofony przewodowe. To konstrukcje składające się unifonu montowanego wewnątrz oraz dzwonka na zewnątrz budynku. Cały zestaw połączony jest za pomocą przewodów, a od ich ilości zależy funkcjonalność urządzenia. Domofon wielorodzinny może być wykorzystywany do otwierania zamka magnetycznego, komunikacji fonicznej, a czasem nawet jest połączony z kamerą przed wejściem.

Szczególnym typem takiego urządzenia jest domofon bezsłuchawkowy. Konstrukcja zewnętrzna jest standardowa, jednak wewnątrz znajduje się moduł do mocowania na ścianie. Ten domofon domowy ceniony jest za nowoczesny minimalistyczny wygląd i łatwą obsługę. Wszystkie wspomniane konstrukcje dostępne są w wersji dla jednej rodziny lub dla dwóch niezależnych mieszkań czy biur w obiekcie. Domofon podwójny dobrze sprawdzi się w sytuacjach, kiedy pomieszczenia firmowe znajdują się w jednym obiekcie z mieszkalnymi i prowadzi do nich jedna bramka.

W naszej ofercie można znaleźć również innowacyjne wideodomofony marki Vidos. Zapoznaj się z naszą całą ofertą!

Marka
Kolor
Cena
-
pixel