Gniazda meblowe

( ilość produktów: 2 )

Estetyczne ukrycie gniazd elektrycznych to istotne wyzwanie dla wielu projektantów wnętrz i osób, które przeprowadzają remont w biurze, kuchni czy salonie. Nawet najlepiej prezentujące się elementy nie będą wyglądały atrakcyjnie na ścianach pomieszczenia – na wysokości oczu. Z kolei umieszczanie gniazdek przy samej podłodze jest mało praktyczne i utrudnia np. szybkie przełączanie urządzeń elektrycznych. Rozwiązaniem tego problemu mogą być dostępne w naszym asortymencie gniazda blatowe. Czym są?

Gniazda blatowe – zwiększ komfort korzystania z mebli w swoim domu!

Gniazda elektryczne niekoniecznie muszą być umieszczone na ścianie lub pod tynkiem. Istnieją ciekawe rozwiązania, które pozwolą Ci zamontować gniazdo chowane w blat. Z powodu estetyki, praktyczności i innowacyjności, gniazda meblowe zyskują coraz większą popularność!

Czym są gniazda meblowe i w jaki sposób działają?

Gniazda blatowe to rodzaj specjalnych listew elektrycznych z kilkoma gniazdami, które można zamontować na blacie danego mebla (biurka, stołu, szafki w kuchni). Ich montaż nie jest skomplikowany i nie wymaga bardzo zaawansowanej wiedzy. Korzyści ze stosowania takiego gniazda są wymierne.

Przede wszystkim gniazdo chowane w blat nie jest widoczne, gdy z niego nie korzystasz. Specjalna listwa wsuwa się w głąb mebla i stanowi litą całość blatu. W przypadku chęci korzystania wystarczy nacisnąć gniazda blatowe, a cała listwa wysunie się w określonym kierunku.

Jak podłączane są takie gniazda nablatowe? Należy przygotować miejsce na maksymalnie 5 centymetrów w głąb szafki. Montaż odbywa się od spodu lub przy pomocy maskownic, dzięki czemu nie widać śrub i wkrętów. Przewód dostarczający prąd należy z kolei podłączyć do najbliższego gniazda elektrycznego za meblem. Gotowe! Twoje gniazda wpuszczane w blat pracują zgodnie z przeznaczeniem i możesz z nich korzystać. A gdzie warto je zamontować?

Gniazdo blatowe do kuchni

Kuchnia to najbardziej podstawowe przeznaczenie gniazd blatowych. Dzięki umieszczeniu złącz elektrycznych pod blatem, nie musisz np. robić dziur w płytkach. Szybko schowasz i wysuniesz też gniazda blatowe kuchenne w razie potrzeby korzystania z urządzeń elektrycznych. To praktyczne i bardzo estetyczne rozwiązanie.

Swoje zastosowanie gniazda blatowe znajdą także w pomieszczeniach biurowych i w salonie. Świetnie sprawdzą się jako praktyczny rozgałęźnik do biurka oraz szafki RTV, czyli mebli, gdzie pojawia się najczęściej o wiele więcej urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Jakiego rodzaju gniazda meblowe znajdziesz w naszym asortymencie?

W naszej ofercie posiadamy gniazda blatowe wysuwane okrągłe i wysokie lub prostokątne i płaskie. Wszystko w zależności od Twoich potrzeb. Dostępne są wersje posiadające włącznik oraz dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Każdy egzemplarz charakteryzuje się najwyższą jakością i trwałością. Na pewno będziesz zadowolony z pracy gniazd w kuchni, biurze czy w salonie.

Poza tym posiadamy również innego rodzaju artykuły elektryczne i elektroniczne jak taśmy LED. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.

pixel