Gniazda elektryczne

( ilość produktów: 806 )

Funkcjonalne gniazdka elektryczne

Każda instalacja elektryczna zakończona jest złączami, które pozwalają na podpięcie do niej odbiornika. Jednym z najpopularniejszych złączy są gniazdka elektryczne, które stanowią część połączenia stykowego. Konstrukcje przewidziane do przesyłu prądu jednofazowego są powszechne w domach, biurach czy obiektach usługowych. Gniazdka elektryczne to także konstrukcje pozwalające na podłączenie przewodów telekomunikacyjnych i teletechnicznych.

Szeroki wybór gniazd elektrycznych

Gniazdka elektryczne stosowane są w różnych miejscach budynku. W zależności od charakteru pomieszczenia i jego wykorzystania, potrzebne będą inne konstrukcje. W tej grupie można znaleźć między innymi gniazdka natynkowe i podtynkowe, których dobór uzależniony jest od konstrukcji ścian w budynku. Biorąc pod uwagę sposób zagospodarowania obiektu i ilość urządzeń pobierających energię elektryczną, można sięgnąć po gniazda podwójne z układem poziomym lub pionowym. W niewielkich pokojach, biurach lub pomieszczeniach gospodarczych wystarczą gniazda pojedyncze.

Nie można zapominać, że gniazda elektryczne mogą mieć różne kolory i rodzaje obudowy. Najpopularniejsze są konstrukcje w kolorze białym lub kremowym, jednak w nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się także obudowy srebrne i w odcieniach złotych. Gniazdka podtynkowe i nadtynkowe różnią się też wyglądem obudowy, co ułatwi dopasowanie ich do stylu i charakteru pomieszczenia. W łazienkach kuchniach czy toaletach warto zamontować gniazdka elektryczne z osłonami z tworzywa sztucznego.

Szczególnie polecamy kontakty okrągłe retro z serii BERKER 1930.

Marka
Przedziały cenowe
Kolor
Klasa szczelności
Seria
Montaż
Cena
-
pixel