Gniazda natynkowe

( ilość produktów: 66 )

Przewody elektryczne i łączniki w gniazdach muszą być zamknięte w puszkach. W obiektach, gdzie nie ma możliwości technicznych do prowadzenia ich pod powierzchnią ściany, stosuje się gniazda natynkowe. To części instalacji elektrycznych, które montowane są do powierzchni ścian. Można mocować je na tynki, gładzie, a także na powierzchnie glazurnicze. Dzięki temu nie ma konieczności wykuwania w ścianie otworów na gniazda. Gniazdka natynkowe znajdą zastosowanie także w budynkach z wielkiej płyty, gdzie wykonanie takich otworów jest niemal niemożliwe.

W tej grupie znajdują się gniazda natynkowe w dwóch podstawowych wariantach. Pierwszym z nich są konstrukcje hermetyczne wyposażone w klapkę zabezpieczającą. Taka konstrukcja chroni gniazdo przed dostawaniem się do wewnątrz pyłu i zabezpiecza je przed zalaniem. Drugim wariantem są gniazda klasyczne otwarte. Poszczególne produkty różnią się wyglądem, konstrukcją, a także poziomem klasy ochrony IP.

Nowoczesne gniazda natynkowe

Od pewnego czasu gniazda natynkowe przestały być już kojarzone tylko z obiektami przemysłowymi. Wraz z modą na wnętrza industrialne tego typu akcesoria elektryczne są stosowane pomimo warunków technicznych umożliwiających montaż produktów podtynkowych. Dlatego przy wyborze, warto zwrócić uwagę na wygląd gniazdka natynkowego. Można wybrać kolorystykę całej obudowy, a także sposób ich wykończenia. Gniazda natynkowe mają różne wykończenia klapek, które mogą być częściowo transparentne lub całkiem nieprzezroczyste.

Wszystkie nowoczesne gniazda natynkowe zgromadzone w tej grupie to produkty całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. Wykonywane są z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne i trwałych. Można sięgnąć po konstrukcje wyposażone w dodatkowe elementy wyposażenia jak uziemienie czy przesłony. Warto zastanowić się nad zapotrzebowaniem na konkretną ilość gniazd. Najczęściej wybierane są kontakty pojedyncze, ale można wybrać też gniazdo natynkowe potrójne, czy nawet gniazdo natynkowe poczwórne.

Marka
Przedziały cenowe
Kolor
Klasa szczelności
Seria
Cena
-
pixel