Złączki kablowe

( ilość produktów: 49 )

Ułożenie wyspecjalizowanej, bezpiecznej instalacji elektrycznej powinno być oparte na zastosowaniu trwałych, odpowiednio grubych przewodów, a także na akcesoriach, ułatwiających łączenie poszczególnych części okablowania. Do tego służą dostępne w naszym asortymencie złączki kablowe. Jakie części posiadamy i dlaczego warto z nich skorzystać?

Trwałe i skuteczne złączki kablowe o różnych zastosowaniach – pełne bezpieczeństwo i komfortowe podłączenie

Połączenie przewodów to newralgiczna część stworzenia instalacji. Po pierwsze, każdy fragment musi być połączony trwale, aby nie zerwał się w trakcie korzystania czy np. wymiany gniazdek. Po drugie – istotne jest tutaj odpowiednie zaizolowanie fragmentów drutów, by nie doszło do zwarcia.

Szybkozłączki do kabli to coraz popularniejszy sposób na przygotowanie łączenia w instalacjach domowych czy przemysłowych. Skąd wynika ich popularność?

Czym są złączki kablowe, do czego służą i jakie rodzaje tych elementów znajdziesz w naszej ofercie?

Co przede wszystkim łączy różnego rodzaju złączki kablowe? To przede wszystkim elementy, które umożliwiają w prosty sposób (za pomocą zacisku albo dokręcenia śrubek) łączenie kilku przewodów w określonym miejscu. Sprawdzają się w przygotowaniu odpowiedniej rozdzielni elektrycznej, ułatwiają stworzenie obejścia, przygotowania szeregowego połączenia gniazdek i wielu innych konstrukcji elektrycznych.

Dlaczego są tak cenione? Złączki kablowe są trwałe, wszechstronne i bardzo łatwe w obsłudze. W przeciwieństwie do standardowego izolowania przewodów, a nawet korzystania z koszulek termokurczliwych, uniemożliwiają odizolowanie się kabla, chroniąc przed zwarciem.

W naszej ofercie znajdziesz różne złączki kablowe – posiadamy bardzo trwałe złączki kablowe śrubowe, złączki do kabli ziemnych, złączki elektryczne wykorzystywane przy tworzeniu rozdzielni bezpiecznikowych czy złączki kablowe zaciskowe – szczególnie cenione przez profesjonalistów. Znajdziesz u nas też tzw. szybkozłączki.

Szybkozłączka elektryczna do łączenia przewodów

Szybkozłączki do kabli to niezwykle skuteczny sposób łączenia przewodów. Wystarczy wcisnąć odizolowaną końcówkę druta w otwór w złączce, a ta samoistnie się zaciśnie, uniemożliwiając w praktyce wyjście elementu poza jego obudowę. To sposób na błyskawiczne i komfortowe łączenie przewodów.

Pamiętaj, że złączka elektryczna hermetyczna znacznie wpływa na Twoje bezpieczeństwo – wybierz więc elementy najwyższej klasy, aby w pełni korzystać z możliwości nowej instalacji elektrycznej w danym pomieszczeniu.

Marka
Montaż
Przekrój max.
Cena
-
pixel