Bezpieczniki automatyczne

( ilość produktów: 4 )

Brak odpowiedniej ochrony w instalacji elektrycznej może skończyć się przeciążeniem sieci, trudną do naprawy awarią, a w skrajnych przypadkach nawet pożarem. Z tego względu musisz dobrać odpowiednie korki elektryczne, aby chroniły one kompletny system zasilania energią prądową przed przeciążeniem i zwarciem. W naszej ofercie posiadamy różnego rodzaju bezpieczniki automatyczne, które sprawdzają się w różnych sytuacjach.

Bezpieczniki automatyczne – zabezpiecz instalację w swoim domu lub biurze

Czym są bezpieczniki automatyczne? To korki elektryczne chroniące instalację przed nieprawidłowym przepływem parametrów prądu. Są przeznaczone do pracy w domowych lub użytkowych warunkach i skutecznie odcinają dopływ energii elektrycznej w radzie potrzeby.

Jak działają bezpieczniki automatyczne i co warto o nich wiedzieć?

Bezpieczniki automatyczne są montowane w tablicy poprzez dedykowany wkręt lub montowane na specjalny wcisk. Przez elementy te przepływa prąd elektryczny i jeżeli nie ma żadnych nieprawidłowości, system działa bez przeszkód, a bezpieczniki przepuszczają go do gniazdek. W przypadku, gdy część wykryje zwiększenie natężenia prądu i jego zmienione parametry, automatycznie się wyłącza.

Rolą automatycznych bezpieczników jest bezpieczne wyłączenie dopływu prądu. Po wykryciu awarii i jej naprawie można na nowo włączyć bezpiecznik specjalnym przyciskiem. To części wielorazowego użytku, o dużych możliwościach.

Bezpieczniki automatyczne – rodzaje

Istnieją różne rodzaje automatycznych bezpieczników. Np. bezpieczniki automatyczne wkręcane są montowane na specjalnych gwintach. Ich zaletą jest bardzo prosta wymiana. Jeżeli część się wysłuży, możesz ją błyskawicznie wykręcić i zamontować nową.

Bezpieczniki automatyczne mogą występować też w różnych wersjach pod względem możliwości obciążenia. Istnieją elementy reagujące już na 10A, jak i 25A. Ten parametr należy dostosować do swoich potrzeb i przeznaczenia instalacji elektrycznej. Z jednej strony element nie może ograniczać działania systemu dostawy prądu, a z drugiej nie ma dopuścić do jej przeciążenia.

Jakie bezpieczniki automatyczne znajdziesz w naszym asortymencie?

Posiadamy różnego rodzaju bezpieczniki automatyczne, w tym te dostępne w wersji wkręcanej. Oferujemy bezpiecznik automatyczny 16A, 20A, 10A czy 25A, który wywiąże się ze swojego zadania w instalacjach domowych, wielorodzinnych czy przemysłowo-usługowych.

Wszystkie bezpieczniki automatyczne, które możemy zaoferować naszym Klientom, są w pełni sprawdzone, posiadają odpowiednie certyfikaty i nadają się do wszechstronnego wykorzystania. Ich jakość możemy potwierdzić gwarancją producenta. Elementy zabezpieczające zostały wykonane wyłącznie z materiałów najwyższej klasy, dostosowanych do długiej, intensywnej i obciążającej pracy.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą artykułów elektrycznych i elektronicznych, które zapewniamy naszym Klientom. Od wielu lat działamy w tej branży, rozwijając się w kierunku wskazanym przez Ciebie. Mamy pewność, że będziesz zadowolony z zakupów w skonieczni24.pl!

pixel