Ochronniki przeciwprzepięciowe

( ilość produktów: 6 )

Ochronniki przeciwprzepięciowe - najskuteczniejsza forma ochrony!

Przepięcia na instalacji elektrycznej mogą prowadzić do zaawansowanych uszkodzeń urządzeń elektrycznych i elektronicznych, fragmentów samej instalacji, a także zaawansowanego zwarcia skutkującego np. pożarem obiektu. Z tego względu instaluje się wysokiej jakości ochronniki przeciwprzepięciowe, których celem jest ograniczenie skutków nieprawidłowego funkcjonowania pozostałych podzespołów elektronicznych.

W naszym asortymencie otrzymasz trwałe i skuteczne ochronniki przeciwprzepięciowe, pochodzące od sprawdzonych producentów. Wszystkie oferowane przez nas ograniczniki przepięć posiadają zabezpieczenia na wypadek skoków napięcia i certyfikaty oraz atesty, które świadczą o ich wysokiej jakości.

W jaki sposób działają ograniczniki przepięć?

Głównym zadaniem ochronników jest wyłączenie zasilania prądu w danym miejscu. W przypadku skoku napięcia, ochronniki automatycznie odcinają dopływ energii. Są idealnym rozwiązaniem np. do domów wolnostojących, które mogą być narażone na skutki uderzenia pioruna (zwiększającego natężenie prądu i odpowiadającego za liczne zwarcia).

Jaki ochronnik przepięciowy do domu?

Wybierając ochronniki przeciwprzepięciowe do domu, powinieneś zwracać uwagę na ich klasę. Niższa klasa (B) może być mało wydajna przy liczbie urządzeń elektrycznych i charakterystyce całej instalacji. Z tego względu polecamy wybrać ochronniki przepięciowe B+C lub C, aby skutecznie zabezpieczyć się na wypadek problemów z prądem. Ich wydajność jest wysoka i sprawdzi się w obiekcie mieszkalnym.

Z kolei w instalacjach fotowoltaicznych instaluje się tzw. ochronniki DC, które skutecznie chronią panele przed uszkodzeniem.

Jeżeli nie wiesz jakie ochronniki będą dla Ciebie najlepsze – skontaktuj się z nami! Mamy wieloletnie doświadczenie na rynku artykułów elektronicznych i wskażemy rozwiązanie, które będzie skutecznie dbać o Twój dobytek, zdrowie i życie.

Marka
Montaż
Cena
-
pixel