Jaką taśmę LED wybrać do kuchni?

2022-01-27
Jaką taśmę LED wybrać do kuchni?

Taśmy LED są bardzo proste w montażu. Ich nieskomplikowana budowa i duży wybór produktów o różnej mocy i barwie światła sprawiają, że możesz je wykorzystać w wielu miejscach, nawet tych trudno dostępnych. Taśmy te są także doskonałym pomysłem do oświetlenia kuchni. Sprawdź, jaka taśma LED do kuchni będzie najlepsza i gdzie ją zamontować.

Gdzie zamontować taśmy LED w kuchni?

Taśmy LED sprzedawane są w odcinkach o różnej długości. Możesz je dowolnie przycinać i łączyć, dzięki czemu dopasujesz je do niemal każdego miejsca w swojej kuchni. Ta właściwość daje bardzo duże możliwości aranżowania wnętrza za pomocą tego oświetlenia.

W każdej kuchni niezbędne jest dobre oświetlenie blatów roboczych. To właśnie na nich kroisz potrzebne składniki i układasz dania na talerzach. Bardzo ważne jest także oświetlenie płyty grzewczej, ta jednak najczęściej oświetlana jest za pomocą lamp zamontowanych w okapie. W jaki jednak sposób oświetlić blaty robocze? Do tego wykorzystaj taśmy LED. Zamontuj je dokładnie pod szafkami, dzięki czemu zyskasz dyskretne i efektywne oświetlenie.

W kuchni, w której znajduje się także stół z krzesłami, spędzasz prawdopodobnie dużo czasu. Warto zaaranżować to pomieszczenie tak, aby z przyjemnością spożyć posiłek w gronie rodziny i przyjaciół. Do stworzenia wyjątkowej atmosfery wykorzystaj taśmy LED umieszczone przy cokołach pod dolnymi szafkami kuchni lub zamontowane w listwach przysufitowych. Dzięki temu po zmroku w pomieszczeniu zapanuje przytulna atmosfera.

Taśmy LED są także doskonałym sposobem na stworzenie dekoracyjnego oświetlenia. Za ich pomocą możesz podświetlić dekoracje ścienne w kuchni lub np. szafki wnękowe z ozdobnym zestawem filiżanek czy szkła. Jeśli masz głębokie szafki lub szafki narożne – przyda Ci się dodatkowe oświetlenie ich wnętrza, aby móc szybko znaleźć to, co jest Ci w danej chwili potrzebne. W tym miejscu również bardzo dobrze sprawdzają się taśmy LED.

Jakie parametry powinny spełniać taśmy LED do kuchni?

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym panują wyjątkowe warunki. Przede wszystkim utrzymuje się w niej względnie wyższą wilgotność powietrza, która wzrasta podczas gotowania. Taśmy LED powinny być zatem odporne na wilgoć lub zabezpieczone przed nią w inny sposób.

W naszej hurtowni elektrycznej dostępne są taśmy o różnej barwie światła. Jaki kolor taśmy LED do kuchni będzie najlepszy? To wszystko zależy od tego, w którym miejscu ją montujesz. Nad blatami ważne jest, aby oświetlenie dobrze odwzorowywało kolory. Z tego powodu najlepsza będzie taśma o barwie chłodnej. W szafkach również najlepiej sprawdzają się taśmy o barwie chłodnej lub neutralnej.

Z kolei taśmy wykorzystywane do dekoracji mogą mieć już kolor zimny lub ciepły. Wszystko zależy od stylu aranżacyjnego i efektu, jaki chcesz uzyskać. W nowoczesnych aranżacjach najczęściej sprawdzają się taśmy chłodne. Jednak już w tradycyjnej kuchni lub rustykalnej lepiej wykorzystać taśmy o barwie ciepłej.

Na sam koniec pozostaje kwestia mocy, jaką powinna mieć taśma LED do kuchni. Jaka moc będzie odpowiednia? Ta również zależy od miejsca montażu tego oświetlenia. Nad blatami, gdzie wykonujesz dużo precyzyjnej pracy, potrzebujesz mocniejszego oświetlenia. Najlepsze będą taśmy LED o mocy od 8 do 12 V. Do dekoracji już nie potrzebujesz tak mocnego światła, dlatego możesz wykorzystać modele o mniejszej mocy.

Dodatkowe akcesoria potrzebne do zamontowania taśmy LED

Aby taśmy LED działały poprawnie, potrzebujesz kilku dodatkowych akcesoriów do montażu. Same taśmy zazwyczaj wyposażone są w taśmę samoprzylepną, która ułatwia ich przytwierdzenie do ściany czy szafki. Do taśmy koniecznie dobierz odpowiedni zasilacz dopasowany do mocy taśmy. Możesz wybrać zasilacz o mocy 12 V lub 24 V. Warto zawsze wybierać nieco większy, aby uniknąć zwarć czy innych awarii oświetlenia.

Nasza hurtownia elektryczna oferuje różnego rodzaju zasilacze. Wiele z nich ma dodatkową opcję chłodzenia, co jest szczególnie ważne przy taśmach o mocy ponad 9,6 V. Koniecznie zapewnij odpowiednie chłodzenie taśmom LED umieszczonym nad blatami.

Do estetycznego wykończenia taśm i dodatkowego ich zabezpieczenia przed wilgocią czy zabrudzeniem służą specjalne profile aluminiowe i klosze. Dzięki nim możesz ukryć taśmy pod szafkami i ładnie rozproszyć ich światło. W naszym sklepie dostępne są profile natynkowe i podtynkowe, za pomocą których z łatwością zamontujesz taśmy w wybranym miejscu.

Teraz już wiesz, jakie taśmy LED pasują do kuchni i gdzie najlepiej je zamontować. Wszystkie niezbędne do oświetlenia kuchni taśmy LED i akcesoria do nich znajdziesz w naszej hurtowni elektrycznej. Pamiętaj, aby dobrze dobrać barwę światła i moc do konkretnego miejsca. Nad blatami najlepiej sprawdzi się taśma o barwie zimnej i większej mocy, z kolei do dekoracji możesz użyć taśmy o mniejszej mocy i barwie dopasowanej do stylu aranżacyjnego wnętrza.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022

Polecane

pixel