Nowoczesna automatyka rolet – 4 powody, które przekonają Cię do zakupu

2021-11-30
Nowoczesna automatyka rolet – 4 powody, które przekonają Cię do zakupu

Domy mieszkalne stają się coraz bardziej smart. Niemal każde urządzenie znajdujące się w ich wnętrzu możesz sterować zdalnie. Dzięki temu cały system zarządzania domem możesz zamknąć w swoim smartfonie. Dotyczy to także rolet. Zdalne sterowanie roletami ma wiele zalet, które wpływają zarówno na Twój komfort, jak i bezpieczeństwo. Poznaj powody, dla których warto zamontować sterowniki rolet.

Komfort i wygoda mieszkania dzięki automatyce do rolet

Codzienne zasłanianie i odsłanianie rolet zewnętrznych lub wewnętrznych w całym domu może być bardzo uciążliwe. A gdy dodamy do tego jeszcze jedno piętro, na którym znajdują się bliźniaczo zainstalowane rolety, okazuje się, że na ich obsługę każdego dnia tracisz bardzo dużo czasu. W prosty sposób możesz jednak to zmienić. Automatyka do rolet pozwoli Ci nie w tylko zaoszczędzić czas na obsłudze rolet, ale także w pełni korzystać z możliwości, które dają zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz.

Sterownik rolet umożliwia Ci za jednym naciśnięciem guzika opuszczenie lub podniesienie wszystkich rolet jednocześnie. W przypadku tych urządzeń istnieje dodatkowe zabezpieczenie, które opóźnia o 1 s opuszczenie kolejnej rolety, aby zanadto nie obciążyć obwodów elektrycznych.

Automatyka do rolet zewnętrznych i wewnętrznych może być obsługiwana za pomocą przycisku umieszczonego na ścianie w jednym miejscu lub za pomocą pilota. Zdalne sterowanie roletami umożliwia także pełną obsługę rolet za pomocą aplikacji w telefonie.

Za pomocą sterowników możesz nie tylko podnosić i opuszczać rolety, ale także ustawiać je np. w połowie okna lub sterować kątem nachylenia poszczególnych skrzydeł. To wszystko sprawia, że w pełni dopasujesz oświetlenie światłem naturalnym do swoich potrzeb.

Zapewnij sobie większe bezpieczeństwo dzięki sterownikom rolet

Automatyka do rolet wewnętrznych i zewnętrznych zwiększa także bezpieczeństwo. Do systemu obsługi automatycznej rolet możesz podłączyć inne systemy np. obsługujące światło. Ponadto możesz podłączyć ją do stacji pogodowej, dzięki której w razie niesprzyjających warunków pogodowych np. silnego wiatru, rolety natychmiast zostaną podniesione, aby uchronić je przed zniszczeniem.

Wyjechałeś z domu, ale zapomniałeś opuścić rolet zewnętrznych? Dzięki automatyce rolet nie będzie to problemem. W najnowocześniejszych systemach możesz opuścić rolety za pomocą aplikacji w telefonie. Jeden przycisk, a Twój dom będzie w pełni bezpieczny. Sterownik do rolet zewnętrznych i wewnętrznych umożliwia stworzenie pozorów obecności mieszkańców w budynku, co może zniechęcić potencjalnego włamywacza do kradzieży. Wystarczy, że będziesz je dalej obsługiwał, czyli opuszczał i podnosił o konkretnych porach dnia za pomocą aplikacji w telefonie. Niektóre modele sterowników robią to automatycznie.

Zaoszczędź na mediach

Łatwiejsza kontrola roletami sprawia, że będziesz mógł szybko reagować na zmieniające się warunki zewnętrzne. Dzięki temu w razie nagłych upałów możesz szybko zasłonić okna i w ten sposób zmniejszyć obciążenie klimatyzacji. To samo dotyczy energii elektrycznej potrzebnej do zasilenia oświetlenia budynku. Kiedy na zewnątrz robi się już jasno, możesz szybko podnieść wszystkie rolety, zamiast włączać kolejno oświetlenie w każdym pomieszczeniu.

Najnowocześniejsze sterowniki rolet reagują na występowanie wiatru, deszczu, wysokiego i niskiego natężenia oświetlenia.

Unikaj kosztownych remontów

Automatyka do rolet wewnętrznych nie wymaga przeprowadzania kosztownych remontów wiążących się z kuciem ścian i podłóg w celu położenia nowych kabli. Na rynku dostępne są dwa rozwiązania. Niektóre sterowniki można podłączyć do rozdzielni – wówczas wymagane jest odpowiednie podciągnięcie kabli elektrycznych. Z tego powodu zalecane jest to w przypadku budynków w stanie surowym. Jeśli masz już w pełni wykończony dom, lepszym wyborem jest sterownik rolet dopuszkowy. Wówczas jego montaż przebiega w obrębie gniazda elektrycznego i w pobliżu napędu rolety, gdzie montuje się odpowiedni przekaźnik do sterowania zdalnego.

Jeśli zastanawiasz się, jaki sterownik do rolet wybrać, koniecznie weź pod uwagę etap wykończenia budynku i sposób sterowania. Najwięcej swobody da Ci zdalne sterowanie roletami, dzięki któremu możesz robić to z poziomu swojego telefonu komórkowego. Jeśli jednak nie potrzebujesz tak zaawansowanych systemów, równie dobrze możesz sterować roletami za pomocą jednego przycisku umieszczonego w najwygodniejszym dla Ciebie miejscu w domu. Do wyboru masz również systemy obsługiwane za pomocą pilota.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021

Polecane

pixel