Pomagamy wybrać taśmę led spośród setek dostępnych na rynku.

2024-07-09
Pomagamy wybrać taśmę led spośród setek dostępnych na rynku.

Taśma Led: Co Wybrać? Mały Przewodnik Oświetlenia Led.

Od czego zacząć przy wyborze taśmy led?

Poruszając temat taśm led mamy przed sobą ogromny wybór pomiędzy kolorami, barwami, mocami, możliwym zasileniem. Żeby odpowiednio wybrać takie oświetlenie led najpierw musimy odpowiedzieć sobie na pytanie do jakiego pomieszczenia potrzebne będzie oświetlenie led i jaką funkcję będzie pełniła taśma. Jeśli chodzi o funkcję, to należy od razu wyjaśnić o czym mamy na myśli. W skrócie oznacza to, czy taśma led ma pełnić funkcję oświetlenia głównego, uzupełniającego lub dekoracyjnego.

Z naszego doświadczenia wiemy, że przy wyborze taśmy led do kuchni, do oświetlenia miejsca roboczego, czyli blatu potrzebna jest taśma mocniejsza niż standardowa. Podstawowe moce taśm określane są ilością Watów na metr długości taśmy. Taśmą stosowaną najczęściej przy dekoracji, jeżeli istnieje jeszcze inne oświetlenie w pomieszczeniu, do podwieszanych sufitów jest taśma o mocy 5W na metr. Taśma do oświetlenia blatów roboczych musi mieć moc przynajmniej 10W na metr. Ważne jest również, aby wiedzieć, jak podłączyć taśmę led do źródła zasilania, aby zapewnić odpowiednie zasilanie i prawidłową polaryzację.

profesjonalna taśma led

Zimna, neutralna, ciepła, RGB, COB, RGBW? I co to wszystko znaczy?

Obecnie w ofercie producentów występuje bardzo wiele typów taśm led pod kątem mocy i barwy. Temperatura barwowa taśm i innych produktów oświetlenia LED określana jest w Kelwinach (K). Najczęstszymi sprzedawanymi są produkty o barwie neutralnej, czyli 4000K. Innymi popularnymi barwami są ciepła (ok. 3000K) oraz zimna (6500K).

Ponadto, występują taśmy o barwach pośrednich, a także taśma MULTICOLOR, w której za pomocą sterownika i pilota lub aplikacją można ustawić dowolny odcień barwy białej.

Taśma RGB to taśma z możliwością ustawienia jednego z wielu kolorów, ale bez możliwości osiągnięcia czystej bieli, natomiast w taśmie RGBW możemy ustawić określoną jedną barwę taśmy białej, czyli ciepłą, neutralną lub zimną. Jest jeszcze taśma zwana COB, w której nie widać pojedynczych diód ledowych, a jednolite ciągłe światło. Obecnie ta taśma, dzięki swojej konstrukcji i zastosowaniu diody LED, jest jedną z najlepiej się sprzedających o czym napiszemy poniżej.

Taśmy LED są bardzo proste w montażu. Ich nieskomplikowana budowa i duży wybór produktów o różnej mocy i barwie światła sprawiają, że możesz je wykorzystać w wielu miejscach, nawet tych trudno dostępnych. Taśmy te są także świetnym pomysłem do oświetlenia kuchni, łazienki czy nastrojowego w salonie.

Jeśli nie masz czasu lub nie chcesz czytać wszystkich zagadnień dotyczących tego tematu lub po prostu chcesz skonsultować swój wybór możemy porozmawiać i dobrać odpowiednie produkty dla was.

Sprzedaliśmy już kilometry taśm ledowych i wiemy jakie pytania zadawać oraz co zaproponować, aby klient był zadowolony :)

Odezwij się do nas niezależnie z jakiego miejsca w Polsce jesteś. Pomogliśmy już wielu klientom.

skonieczni@skonieczni.pl mob. 570 809 090

taśma led do schodów

Gdzie zamontować taśmy LED w kuchni? Czy można ciąć taśmę led?

Wybierzmy przykład oświetlenia LED w kuchni. Taśmy LED sprzedawane są w odcinkach o różnej długości. Można ciąć je w wyznaczonych miejscach, najczęściej co 5 cm, a następnie łączyć, dzięki czemu dopasujesz je do niemal każdego miejsca w swojej kuchni. Ta właściwość daje bardzo duże możliwości aranżowania wnętrza za pomocą tego oświetlenia.

W każdej kuchni niezbędne jest dobre oświetlenie blatów roboczych. To właśnie na nich kroisz potrzebne składniki i układasz dania na talerzach. Bardzo ważne jest także oświetlenie płyty grzewczej, ta jednak najczęściej oświetlana jest za pomocą oprawek zamontowanych w okapie.
Obecnie do oświetlenia blatu roboczego najlepszym i najszybszym sposobem będzie taśma led. Zamontuj ją dokładnie pod szafkami, dzięki czemu zyskasz dyskretne i efektywne oświetlenie. Pamiętaj o miejscu na zasilacz, bo większość taśm zasilana jest za pomocą zasilacza 12V lub 24V.

taśma led w łazience

W kuchni, która pełni często rolę jadalni, spędzasz prawdopodobnie dużo czasu. Warto zaaranżować to pomieszczenie tak, aby z przyjemnością spożyć posiłek w gronie rodziny i przyjaciół. Do stworzenia wyjątkowej atmosfery wykorzystaj taśmy LED umieszczone przy cokołach pod dolnymi szafkami kuchni lub zamontowane w listwach przysufitowych. Dzięki temu po zmroku w pomieszczeniu zapanuje przytulna atmosfera.

Taśmy LED są także doskonałym sposobem na stworzenie dekoracyjnego oświetlenia. Za ich pomocą możesz podświetlić dekoracje ścienne w kuchni lub np. szafki wnękowe z ozdobnym zestawem filiżanek czy szkła. Jeśli masz głębokie szafki lub szafki narożne – przyda Ci się dodatkowe oświetlenie ich wnętrza, aby móc szybko znaleźć to, co jest Ci w danej chwili potrzebne. W tym miejscu również bardzo dobrze sprawdzają się taśmy LED.

Jakie parametry powinny spełniać taśmy LED?

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym panują wyjątkowe warunki. Przede wszystkim utrzymuje się w niej względnie wyższą wilgotność powietrza, która wzrasta podczas gotowania. Taśmy LED, w szczególności nad blatem roboczym powinny być zatem odporne na wilgoć lub zabezpieczone przed nią w inny sposób.

Jak wspominaliśmy w naszej hurtowni elektrycznej dostępne są taśmy o różnej barwie światła. Jaki kolor taśmy LED do kuchni będzie najlepszy? To wszystko w zależności od tego, w którym miejscu ją montujesz. Nad blatami ważne jest, aby oświetlenie dobrze odwzorowywało kolory. Z tego powodu najlepsza będzie taśma o barwie neutralnej lub wchodzącej w zimną. W szafkach również najlepiej sprawdzają się taśmy o barwie chłodnej lub neutralnej. Wszystko zależy od stylu aranżacyjnego i efektu, jaki chcesz uzyskać.

W nowoczesnych aranżacjach glamour najczęściej sprawdzają się taśmy chłodne. Jednak już w tradycyjnej kuchni lub rustykalnej lepiej wykorzystać taśmy o barwie ciepłej. Oczywiście wszystkie barwy oświetlenia zależą od indywidualnych preferencji i jeśli lubicie barwę ciepłą, nie ma żadnych przeszkód do jej zamontowania. Dlatego zawsze proponujemy wizytę u nas celem sprawdzenia na żywo jak prezentują się taśmy.

taśma led korytarz

Co do mocy jaką powinna mieć taśma LED do kuchni, to tak jak napisaliśmy wcześniej ta również zależy od miejsca montażu tego oświetlenia. Nad blatami, gdzie wykonujesz dużo precyzyjnej pracy, potrzebujesz mocniejszego oświetlenia. Najlepsze będą taśmy LED o mocy od 8 do 12 W na metr. Do dekoracji już nie potrzebujesz tak mocnego światła, dlatego możesz wykorzystać taśmy o mniejszej mocy.

Taśma led COB z ciągłym światłem. Hit wśród klientów.

Ponad rok temu wprowadziliśmy do sprzedaży wysokiej jakości pasek led z ciągłym światłem COB z 5-letnią gwarancją. Taśmy te, mimo wyższej ceny zelektryzowały naszych klientów i okazały się hitem sprzedaży wśród wszystkich pozostałych taśm. Od tego czasu oprócz taśmy o mocy 8W w ciepłej barwie światła wprowadziliśmy także moce 11W, 14W i 18W oraz nowe barwy, czyli neutralną oraz wielokolorową RGB.

taśma led ze światłem ciągłym

Za sprawą efektu neonu, jak osiągnięty jest za pomocą mlecznego klosza, odzew klientów jest bardzo pozytywny. Po zamontowaniu taśmy na próbę klienci bardzo często wracają i kupują ją również do innych pomieszczeń w swoich domach i firmach.

Zapraszamy do współpracy z naszą hurtownią w Sochaczewie architektów, instalatorów, projektantów. Ustalamy indywidualne warunki współpracy, oferujemy wzorniki, wspieramy na etapie doboru produktów. Zapraszamy też wszystkich, którzy myślą o zakupie taśm ledowych dla siebie. Można swobodnie obejrzeć, włączyć, sprawdzić jak świeci, a nawet dotknąć taśmy, żeby przekonać się jak dobrze jest wykonana.

Nasz ogólnodostępny dla każdego ekspozytor z taśmami led, sprawdza się doskonale w prezentacji możliwości tych taśm na tle innych. Pomagamy w doborze taśm, przeliczeniu mocy i doborze odpowiednich akcesoriów, jak profile aluminiowe czy zasilaczy. Zapraszamy również do naszego sklepu internetowego, w którym również znajdziecie taśmy oraz wiele innych produktów z zakresu elektryki.

Dodatkowe akcesoria potrzebne do zamontowania taśmy LED

podświetlenie blatu taśmą led

Aby taśmy LED działały poprawnie, potrzebujesz kilku dodatkowych akcesoriów do montażu. Same taśmy zazwyczaj wyposażone są w taśmę samoprzylepną, która ułatwia ich przytwierdzenie do ściany czy szafki. Do taśmy koniecznie dobierz odpowiedni zasilacz dopasowany do mocy taśmy. Możesz wybrać zasilacz o mocy 12 V lub 24 V. Warto zawsze wybierać nieco większy, aby uniknąć przegrzań czy innych awarii oświetlenia.

Nasza hurtownia elektryczna oferuje różnego rodzaju zasilacze. Wiele z nich ma dodatkową opcję chłodzenia, co jest szczególnie ważne przy taśmach o mocy ponad 9,6W. Sprzedaliśmy już tysiące zasilaczy MPL oraz GPV i z doświadczenia wiemy, że ich awaryjność jest znikoma. Są hermetyczne, nie przegrzewają się i są niezawodne.

profil do taśm led

Do estetycznego wykończenia taśm i dodatkowego ich zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi czy zabrudzeniem służą specjalne profile aluminiowe i klosze, takie jak profile natynkowe, podtynkowe, oraz akcesoria montażowe takie jak śruby, nakrętki i zaślepki. Dzięki nim możesz ukryć taśmy pod szafkami oraz estetycznie rozproszyć i zmiękczyć ich światło. W naszym sklepie dostępne są profile natynkowe i podtynkowe, za pomocą których z łatwością zamontujesz taśmy w wybranym miejscu.

profil do taśm led

Teraz już wiesz, jakie taśmy LED pasują do kuchni i gdzie najlepiej je zamontować. Wszystkie niezbędne do oświetlenia kuchni taśmy led i akcesoria do nich znajdziesz w naszej hurtowni elektrycznej. Jeśli nie jesteście pewni co do mocy i barwy światła, to zapraszamy do nas. Dysponujemy profesjonalnym ekspozytorem ze wszystkimi dostępnymi w naszej hurtowni paskami led. Pamiętaj, aby dobrze dobrać barwę światła i moc do konkretnego miejsca. Nad blatami najlepiej sprawdzi się taśma o barwie zimnej i większej mocy, z kolei do dekoracji możesz użyć taśmy o mniejszej mocy i barwie dopasowanej do stylu aranżacyjnego wnętrza.

zasilacz do taśm led

Jakie problemy dotykają słabej jakości produkty?

Na rynku pojawia się bardzo dużo słabej jakości taśm led. Od tanich marketowych zestawów po nieoznakowane produkty kupowane w przypadkowych sklepach internetowych lub pojedynczych aukcjach. Często klienci kupują taśmy led sami, bez odpowiedniego doradztwa, co może wiązać się z nieprawidłowym doborem zasilacza, wzmacniacza lub sterownika. Znamy takie sytuacje, ponieważ do naszej hurtowni trafiają klienci, którzy kupili takie taśmy i potrzebują pomocy po awarii. Jakie problemy dotykają słabe taśmy? Oto kilka z nich, taśma led:

  • miga,

  • słabo świeci,

  • żółknie,

  • grzeje się.

Wysokiej jakości taśmy led są wyposażone w zaawansowane diody RGB, które mogą emitować światło w dowolnym kolorze i są sterowane specjalnym kontrolerem. Dzięki temu można uniknąć powyższych problemów, a także uzyskać dodatkowe funkcje związane z przyciemnianiem lub rozjaśnianiem, co pozwala na większe oszczędności energii i dekoracyjne zastosowania w różnych projektach.

Jak zaradzić takim problemom z taśmami led?

Dla klientów, którzy pierwszy raz mierzą się z wyborem taśm led obliczenie odpowiedniej mocy zasilacza może sprawiać kłopot. Jest to oczywiste, bo przecież nie musimy być specjalistami od wszystkiego, dlatego zachęcamy do zakupów w miejscach, w których możemy liczyć na profesjonalne doradztwo. Powyższe problemy przeważnie spowodowane są złym dobraniem zasilacza. Jeśli moc zasilacza określonego w Watach nie odpowiada mocy taśmy może zdarzyć się sytuacja, że taśma led po nagrzaniu się zasilacza będzie migać, gasnąć lub zasilacz będzie się przegrzewać.

taśmy led na wzorniku

Czy taśmy led są drogie?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Taśma taśmie nierówna. Na rynku jest bardzo dużo tanich pasków led, bez precyzyjnego oznaczenia mocy lub barwy. Taśmy te nie utrzymują ciągłości produkcji, przez co dochodzi do sytuacji, że produkt z tym samym kodem posiada zauważalnie inną barwę lub moc. Zdarzają się marketowe zestawy 10 metrów kolorowej taśmy z zasilaczem i pilotem po kilkadziesiąt złotych. Oczywiście, niekiedy Klienci potrzebują taniego, tymczasowego produktu łatwego w montażu i sporadycznie używanego. Jeżeli natomiast potrzebujemy zainstalować taśmę, która ma działać przez długi czas bez wypalenia diód ledowych, utraty mocy lub awarii zasilacza potrzebny jest produkt wysokiej jakości.

Ile kosztują nasze taśmy led?

Uogólniając, podstawowe profesjonalne oświetlenie led proponowane przez nas zaczyna się od ok. 18 zł za metr. Dwie taśmy LED o długości 5 mb i 30 mb mają różne ceny, zależnie od specyfikacji. Mówimy tu o jednokolorowym pasku led o mocy 4,8 W w dowolnej barwie, od ciepłej przez neutralną po zimną. Jeśli chcemy wybrać mocniejszą taśmę jednokolorową bądź RGB lub ze światłem ciągłym ceny oscylują w granicach 20-40 zł za metr. Najdroższymi produktami są taśmy led RGBW, czyli kolorowe, ale z możliwością ustawienia jednego czystego białego koloru to koszt nawet powyżej 50 zł za metr. Taśmy sprzedajemy przeważnie w krążkach po 5 mb, ale posiadamy również w ofercie odcinki 30 mb, które tniemy na odcinki określone przez Klientów.

Rabaty! Rabaty!

Przy zakupach taśm i innych produktów elektrycznych, jak gniazdka, łączniki, kable i przewody udzielamy atrakcyjnych rabatów. Zgłoś się do nas, a my doradzimy i wycenimy produkty przez Ciebie wybrane.

Kupuj z głową! Zapraszamy do naszej hurtowni!

Kontaktując się z nami masz gwarancję, że dobierzemy Ci właściwy zasilacz, prawidłowo obliczymy moc i pomożemy dobrać akcesoria. Należy też wziąć pod uwagę, że przy dłuższych odcinkach taśm kolorowych RGB i RGBW często pojawia się potrzeba zamontowania i dobrania wzmacniacza, obok zasilacza oraz sterownika do sterownia kolorami. Taki wzmacniacz dodatkowo zwiększa możliwą długość taśmy led, przez co unikniemy efektu migania. Pomagamy w podłączeniu takiego zestawu.

Wszystkie nasze taśmy led i listwy led w odcinkach 5 mb są zapakowane w oryginalne eleganckie pudełko tekturowe. Każda taśma jest dokładnie opisana logiem marki oraz typem taśmy. Na taśmy COB ze światłem ciągłym, zasilane na 24V marka LED LINE, z którą stale współpracujemy już od wielu lat w zakresie taśm led, udziela 5-letniej gwarancję!

Wszystkie te elementy prawidłowo dobieramy na miejscu lub doradzamy zdalnie, wrzucamy do paczki i codziennie wysyłamy naszym Klientom.

Nie mieszkasz w Sochaczewie lub okolicy i nie możesz nas odwiedzić? Spokojnie, skontaktuj się z nami, porozmawiamy i dobierzemy odpowiednią taśmę dla Twojego pomieszczenia.

Potrzebujesz pomocy przy
doborze oświetlenia led? Odezwij się do nas. Pomogliśmy już wielu klientom.
skonieczni@skonieczni.pl 570 809 090

taśmy led

 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2024

Polecane

pixel