W jakich pomieszczeniach warto wykorzystać taśmy LED?

2021-07-28
W jakich pomieszczeniach warto wykorzystać taśmy LED?

Taśmy LED służą do doświetlania fragmentów pomieszczeń i tworzenia niezwykłych dekoracji oświetleniowych. Ich największą zaletę jest to, że same taśmy można ukryć w niemal dowolnym miejscu. Za dnia są niewidoczne, z kolei po zachodzie słońca tworzą efektowną łunę na ścianach czy meblach. Dowiedz się, gdzie i jak można wykorzystać taśmy LED: kolorowe, białe czy żółte.

Taśma LED do łazienki – przyjemna atmosfera podczas kąpieli

Łazienka coraz częściej staje się domową strefą relaksu. Jest pomieszczeniem nie tylko do zabiegów pielęgnacyjnych, ale także całych seansów pielęgnacyjno-relaksujących. Czy istnieje lepszy sposób na odpoczynek w domu niż kąpiel z użyciem olejków do aromaterapii w przyjemnym półmroku?

Budowanie atmosfery sprzyjającej relaksowi w łazience wcale nie jest trudne. Przyda Ci się do tego taśma LED. Pomysły na jej zaaranżowanie możesz dostosować do swojej wygody i potrzeb. Najlepsze efekty daje umieszczona u podstawy wanny, we wnękach ściennych lub pod szafkami. Taśma LED pod szafki w łazience czy do listew przypodłogowych powinna cechować się dużą odpornością na wilgoć i wodę. Wybieraj więc modele ze stopniem ochrony IP65. Taśma LED do łazienki nie musi mieć dużej mocy czy dużego zagęszczenia diod. Dzięki temu uzyskasz jedynie delikatne i rozproszone światło, które zbuduje przyjemną atmosferę w łazience.

Listwy ledowe do kuchni – praktyczne oświetlenie blatów

W kuchni nigdy nie jest za dużo światła. W pomieszczeniu tym wykonujesz dużo precyzyjnych czynności, dlatego odpowiednie doświetlenie blatów jest wręcz niezbędne. Tego z pewnością nie zapewni Ci oświetlenie sufitowe, które będzie jedynie tworzyło cienie na blacie. Zamiast tego sięgnij po taśmy ledowe do kuchni. Warto wybierać modele odporne na wilgoć, o którą łatwo podczas gotowania.

Taśma LED do kuchni powinna mieć barwę zimną lub neutralną zalecaną do wykonywania precyzyjniejszych czynności. Gwarantuje ona także dobre odwzorowanie kolorów, co przy ocenie gotowanych dań może być pomocne. Sprawdzą się także taśmy o większej mocy i większej gęstości diod, dzięki czemu dokładnie oświetlisz blat roboczy.

Gdzie zatem najlepiej umieścić taśmy ledowe w kuchni? Oczywiście pod szafkami kuchennymi.

Dekoracyjne oświetlenie salonu – wybierz taśmy LED!

W salonie taśma LED znajduje największą ilość zastosowań. Jej wykorzystanie zależy od Twojej koncepcji aranżacyjnej i efektu, jaki pragniesz uzyskać. Jeśli chcesz, aby w Twoim pokoju po zachodzie słońca utrzymywał się przyjemny półmrok idealny do wieczornych seansów przed telewizorem – umieść taśmy LED na suficie. Możesz zamontować je w specjalnych listwach przysufitowych, dzięki czemu łatwiej jest skierować światło na sufit lub na ścianę. Oświetlenie pokoju taśmą LED tworzy przytulną atmosferę, a światło z ekranu telewizora nie razi oczu.

Taśma LED w pokoju spełnia także funkcje dekoracyjne. Doskonale nadaje się do oświetlania ozdób naściennych. Możesz umieścić je w listwach naściennych okalających lustro lub w ramach obrazów. W ten sposób malowidło będzie ozdabiało wnętrze także wieczorem i w nocy. Wybieraj do tego taśmy o barwie światła najlepiej odwzorowującej kolory.

Innym sposobem na świetlne dekoracje w salonie jest ozdobienie taśmami LED półek ściennych i stojących na nich figurek, ramek ze zdjęciami czy innych bibelotów. Najlepsze efekty daje oświetlenie szklanych półek, które tworzy ciekawą poświatę na całej powierzchni szkła. Możesz do tego wykorzystać żółte taśmy LED lub kolorowe i dopasować barwę ich światła do całej aranżacji salonu.

Oświetlenie korytarza za pomocą taśm LED

Taśma LED doskonale sprawdzi się także na korytarzu. Tam może oświetlać podłogę i umożliwiać bezpieczne przejście do innego pokoju także w nocy. Taśmy te są energooszczędne i pobierają niewielką ilość prądu, dzięki czemu bez obaw o wysokość rachunku za prąd możesz zostawić je zapalone na całą noc.

O bezpieczeństwo mieszkańców warto zadbać także na schodach. Tam również doskonale sprawdzą się taśmy LED. Podświetlenie ledowe schodów możesz kontrolować za pomocą włączników z czujnikiem ruchu. Dzięki temu światło będzie włączało się jedynie wtedy, gdy ktoś się zbliży do schodów.

Na korytarzu także możesz wykorzystać dekoracyjny potencjał leżący w taśmach LED i podświetlić nimi ozdoby ścienne czy półki. Dobrym rozwiązaniem jest także wykorzystanie ich do oświetlenia wnętrza szafy w przedpokoju. Wszystkie te rozwiązania pozwolą Ci korzystać z korytarza bez włączania głównego światła sufitowego.

Taśmy LED ułatwiają doświetlenie blatów kuchennych, wprowadzenie przyjemnej atmosfery do łazienki czy salonu. Służą także jako element dekoracji pomieszczeń. Ich barwę i moc dobieraj głównie do miejsca, w którym chcesz je zamontować oraz efektu, jaki chcesz uzyskać.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021

Polecane

pixel