Czujniki ruchu (detektory i sensory)

( ilość produktów: 19 )

Podstawowym systemem kontrolnym poprawiającym bezpieczeństwo wewnątrz i wokół budynku są czujniki ruchu. Te urządzenia emitują niewidoczne fale na otoczenie lub wnętrze obiektu. Jeśli fala zostanie przerwana po uzbrojeniu urządzenia, detektor ruchu uruchamia zintegrowane z nim systemy. Mikro czujnik ruchu nie zajmuje wiele miejsca, a może poprawić bezpieczeństwo mieszkań, obiektów biurowych, zakładów przemysłowych i wielu innych miejsc.

W sklepie Skonieczni 24 znajdują się czujniki ruchu w wielu wariantach. Podczas wyboru można sięgnąć po urządzenia wykorzystujące działanie mikrofal lub podczerwieni. Sensory ruchu z reguły są kierunkowe, jednak można sięgnąć także po urządzenie 360 stopni wymagające szczególnego montażu. Poszczególne czujki ruchu różnią się też czułością, wielkością i kolorystyką, co ułatwi dopasowanie ich do wyglądu elewacji czy pomieszczenia wewnątrz.

Czujniki ruchu wewnętrzne i zewnętrzne

W tej kategorii można znaleźć czujniki ruchu, które znajdują zastosowanie zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Wewnętrzne czujki z reguły zintegrowane są z systemami alarmowymi i mają z zadanie włączyć je po wejściu do uzbrojonego budynku niepowołanej osoby. W niektórych systemach inteligentnych domów takie czujniki zintegrowane są z głównymi lampami. Dzięki temu umożliwiają włączenie oświetlenia lub rozjaśnienie pomieszczenia.

Czujniki ruchu montowane na zewnątrz budynku mają podobne zadania. W tym wypadku poza włączeniem sygnałów alarmowych urządzenie w przeważającej większości ma uruchomić oświetlenie. Takie systemy pozwolą na wygodniejsze i bardziej komfortowe korzystanie z podjazdu po zmierzchu. Wybierając zewnętrzne czujki ruchu, trzeba pamiętać o niekorzystnych warunkach atmosferycznych, w jakich będą pracowały. Deszcz, wody roztopowe i skrajne temperatury mogą prowadzić do zalania urządzenia, dlatego trzeba uwzględnić odpowiedni poziom stopnia ochrony IP dla obudowy.

Marka
Klasa szczelności
Cena
-
pixel