Złączki Wago

2024-06-24
Złączki Wago

Złączki instalacyjne Wago: Przewodnik po złączkach kablowych

Ułożenie wyspecjalizowanej, bezpiecznej instalacji elektrycznej powinno być oparte na zastosowaniu trwałych, odpowiednio grubych przewodów, a także na akcesoriach, ułatwiających łączenie poszczególnych części okablowania.

Do tego służą dostępne w naszym asortymencie złączki kablowe Wago. Jakie części posiadamy i dlaczego warto z nich skorzystać? WAGO szybkozłączki są wszechstronne i mogą być używane w różnych instalacjach, nawet w instalacji nagłaśniającej.

Trwałe i skuteczne złączki instalacyjne o różnych zastosowaniach – pełne bezpieczeństwo i komfortowe podłączenie

Połączenie przewodów to newralgiczna część stworzenia instalacji. Po pierwsze, każdy fragment musi być połączony trwale, aby nie zerwał się w trakcie korzystania czy np. wymiany gniazdek.

Po drugie – istotne jest tutaj odpowiednie zaizolowanie fragmentów drutów, by nie doszło do zwarcia. Złączki WAGO są idealne do łączenia różnych typów i przekrojów przewodów, co czyni je wszechstronnymi i odpowiednimi do różnych systemów elektrycznych.

Dzięki łatwości montażu i pewności połączenia złączki instalacyjne Wago do przewodów to coraz popularniejszy sposób na przygotowanie łączenia w instalacjach domowych czy przemysłowych.

Czym są złączki instalacyjne? Rodzaje.

złączka Wago

Co łączy różnego rodzaju złączki kablowe? To przede wszystkim elementy, które umożliwiają w prosty sposób (za pomocą zacisku albo zatrzasku) łączenie kilku przewodów w określonym miejscu. Sprawdzają się w przygotowaniu odpowiedniej rozdzielni elektrycznej, ułatwiają stworzenie obejścia, przygotowania szeregowego połączenia gniazdek i wielu innych konstrukcji elektrycznych.

Złączki Wago serii 221 do wszystkich rodzajów przewodów

Zakres podłączenia tej serii złączek Wago obejmuje różne typy instalacji. Od instalacji nagłaśniającej do podłączenia kuchenki elektrycznej: kompaktowa szybkozłączka 221 połączy pewnie i szybko różne rodzaje przewodów. Transparentna obudowa pozwala na sprawdzenie czy konkretny przewód został prawidłowo połączony i nie ma zwarć. Jakie cechy wyróżniają tę serię?

 • nie ma konieczności zarabiania końcówek, montaż wszystkich rodzajów przewodów

 • dowolna kombinacja różnorodnych przewodów, od linek do drutów

 • prosta obsługa przy użyciu niewielkiej siły bez użycia narzędzi dzięki dźwigni

 • wysoka zdolność przewodzenia prądu do 32 A

 • możliwość zastosowania w rozdzielnicach dzięki adapterom montażowym

 • również do przekrojów do 6 mm2

Złączki Wago do puszek instalacyjnych

Seria 2273 łączy przewody jednodrutowe do maksymalnego przekroju 2,5 mm2; seria 773 natomiast do 4 mm2/6mm2. Za pomocą złączek z serii 2773 można w prosty sposób naprawiać lub przedłużać przewody o przekroju do 4 mm².

Jakie są korzyści ze stosowania złączki Wago z tej serii:

 • kompaktowe wymiary bez problemu mieszczą się w puszkach instalacyjnych

 • szybki montaż wtykowy przewodów jednodrutowych

 • montaż przewodów bez używania narzędzi

 • możliwość zastosowania w rozdzielnicach dzięki adapterom montażowym

 • można z powodzeniem używać wielokrotnie

 • transparentna obudowa pozwala kontrolować położenie przewodu

Złączki Wago oświetleniowe

złączka Wago

Złączki oświetleniowe to doskonały sposób na połączenie przewodów jednodrutowych i linkowych. Dzięki aprobatom udzielonym zgodnie z normą EN 60998 nasze złączki oświetleniowe, jako izolowane złączki do instalacji elektrycznej, mogą być stosowane do łączenia przewodów jednodrutowych i linkowych w budynkach.

 • optymalny sposób łączenia przewodów jednodrutowych i linkowych

 • prosta obsługa bez użycia narzędzi, np. podłączanie opraw oświetleniowych w miejscach trudnodostępnych

 • różnorodne zastosowania, także podłączanie urządzeń przewodami giętkimi do instalacji stałej, np. napędów żaluzji

Dlaczego złączki Wago są tak cenione? Są trwałe, wszechstronne i bardzo łatwe w obsłudze. W przeciwieństwie do standardowego izolowania przewodów, a nawet korzystania z koszulek termokurczliwych, uniemożliwiają odizolowanie się kabla, chroniąc przed zwarciem.

W naszej ofercie znajdziesz różne złączki kablowe – posiadamy bardzo trwałe złączki kablowe śrubowe, złączki do kabli ziemnych, złączki elektryczne wykorzystywane przy tworzeniu rozdzielni bezpiecznikowych czy złączki kablowe zaciskowe – szczególnie cenione przez profesjonalistów.

Na rynku pojawia się wiele produktów podobnych lub wręcz wizualnie identycznych. Niestety, prądowo nie trzymają one takiego poziomu jak oryginalne produkty. Dlatego my sprzedajemy jedynie renomowane złączki instalacyjne marki Wago.

Szybkozłączka elektryczna do łączenia przewodów jednodrutowych. Podsumowanie

Szybkozłączki do kabli to niezwykle skuteczny sposób łączenia przewodów bez użycia narzędzi. Wystarczy wcisnąć odizolowaną końcówkę druta w otwór w złączce, a ta samoistnie się zaciśnie, uniemożliwiając w praktyce wyjście elementu poza jego obudowę. To sposób na błyskawiczne i komfortowe łączenie przewodów.

Złączka Wago umożliwia szybki i bezpieczny montaż przewodów jednodrutowych w puszkach elektrycznych dzięki swoim mniejszym wymiarom, przezroczystej obudowie, łatwości użycia i dwóm otworom pomiarowym.

Pamiętaj, że złączka elektryczna hermetyczna znacznie wpływa na Twoje bezpieczeństwo – wybierz więc elementy najwyższej klasy, aby w pełni korzystać z możliwości nowej instalacji elektrycznej w danym pomieszczeniu. WAGO 221 jest również idealna do przewodów linkowych, oferując uniwersalne połączenia dla różnych typów przewodów, w tym jedno- i wielożyłowych, bez potrzeby użycia narzędzi.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2024

Polecane

pixel