Czujniki domowe

( ilość produktów: 32 )

Profesjonalne czujniki domowe mają za zadanie ocenę środowiska wewnątrz obiektu. W tej grupie produktów można znaleźć czujniki do inteligentnego domu. Urządzenia montuje się w wybranym miejscu, a następnie integruje z konkretnymi systemami. Czujniki domowe mogą działać na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest alarmowanie mieszkańców o zagrożeniu. Poza alarmem mogą wywoływać reakcję konkretnych systemów. Takie reakcje mogą nastąpić w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców lub kiedy warunki w domu osiąga parametry ustawione przez operatora. Przykładowo zmierzchowe czujniki domowe po ograniczeniu dopływu promieni słonecznych i osiągnięciu ustawionych parametrów automatycznie załączą oświetlenie zewnętrzne.

Czujniki dla inteligentnego domu

Wybierając czujniki domowe, trzeba określić, co urządzenia mają kontrolować. W zależności od potrzeb dobiera się odpowiednie urządzenie, a następnie można je zintegrować z odpowiednim systemem. Możliwości na zestawienie czujników alarmowych z mechanizmami wywołującymi konkretne reakcje jest wiele.

Najpopularniejsze czujniki w automatyce to urządzenia wykrywające ruch. Mogą działać na zasadzie emisji mikrofal, jednak znacznie skuteczniejsze okazują się czujniki na podczerwień. Wykrywanie ruchu przez urządzenie może wywoływać określone konsekwencje zależne od systemu, z którym je zintegrujemy. Czujniki ruchu mogą uruchomić system alarmowy lub jedynie włączyć oświetlenie przed domem. Ważne jest jednak dokładne ustawienie ich i skierowanie w stronę potencjalnego ruchu.

Inną grupę stanowią czujniki domowe, które są odpowiedzialne za wykrywanie gazów. Należą do nich przede wszystkim czujniki p.poż. domowe, które można połączyć z systemem alarmowym lub natryskami przeciwpożarowymi. W łazienkach czy kotłowniach można zamontować czujnik czadu, który zaalarmuje o wysokim stężeniu niewidzialnego gazu lub wyzwoli system awaryjnego otwierania okien. W kuchniach restauracji czy stołówek warto zamontować czujnik gazu ziemnego informujący o nieszczelności instalacji.

Marka
Montaż
Klasa szczelności
Cena
-
pixel